Tuesday, April 9, 2013

Day 5 || Fashion Weekend Skopjeshirt: vintage, jeans: Mango, shoes & bag: Bershka


Повеќе за ревиите на 5тиот ден од Fashion Weekend Skopje прочитајте тука, и голема благодарност до @h3xman за фотографиите (има и блог!)


7 comments:

Aleksandra said...

You are rocking those heels! And you dazzle with your smile :) the girls from Skopje Casual are dolls. Thanks to M for the photos!

Angela Dissected said...

Тенкс :) Пренесов благодарности!

Илина said...

Многу убава комбинација.
Едноставна, но моќна.

Ми се допаѓа таа софистицираност и моделот на кошулата.

Чевлите, ах, чевлите - прекрасни. :D

Убава. :)

StardustStain said...

Преубави фотографии, супер изгледаш/те.

http://www.starduststain.com/

Angela Dissected said...

Благодарам :***

Angela Dissected said...

Благодарам! :)

Македонски моден блог said...

Блескаш на фотографиите. Од глава до пети си преубава. :)

Баш ми се допаѓа што се одела кон минималност, односно класика аутфит. Ти прилега одлично, фармерките ти стојат перфектно, а со накитот и чевлите имаш оставено белег од твојот стил.

http://makedonskimodenblog.com/

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Powered by Blogger.
Scroll To Top