Thursday, April 4, 2013

Day 1 || Fashion Weekend Skopjeblazer: Mango, shirt: Peacocks, skirt: Bershka, bag: Accessorize, coat: Zara 

Како мал вовед во овогодинешниот Моден Викенд Скопје пролет/лето, погледнете го ова видео од снимањето на постерот, како и официјалната програма.
Во склоп на првиот ден, по свеченото отворање, беа ретроспективната изложба за модата во Југославија и Македонија во периодот 1983-2013, како и ревиите на Никола Ефтимов и Тања Кокев.
Она што посебно ме радува е експанзијата на нашата мала заедница на модни блогери. Моето првично воодушевување од порастот на бројот на модни блогови на првата средба конечно прерасна во сериозен проект во облик на Macedonian Fashion Bloggers - група на која секојдневно и се придружуваат нови членови и каде може да ги следите сите нови постови. Среќно заклучувам дека веќе не сум Робинзон Крусо на блогерството.11 comments:

Alex Mi said...

Совршени слики! Многу си убава :) Сакото и модните додатоци се прекрасни. Чантата е сон!


п.с Со каков фотоапарат и објектив се направени фотографиите. Светски изгледаат!

Македонски моден блог said...

Ангела прекр

Angela Dissected said...

Благодарам! Сликите се од еден од моите пријатели фотографи така што сигурно некој бесен апарат :)

Македонски моден блог said...

Ангела прекрасно!
Можам да потврдам дека блескаше во живо онака како и на сликите. Дури и повеќе.
Беше прекрасно облечена од глава до пети.
Се заљубив во чевлите кои одлично се вклопуваа во аутфитот.

Имаше обрнато внимание на елеганцијата што комплетно ми се допадна, а со додавањето на шорц и златести детали допринесе до задржување на младиот слободен дух.

Angela Dissected said...

Благодарам! Си дозволив да се почастам со една скроз елегантна комбинација, затоа и е обична црна сукња, не шорцеви. Од утре ќе носам покежуал ствари и навистина да го испочитувам младешкиот дух :)

Македонски моден блог said...

Леле моја грешка, прочитав сукња напишав шорц. Се испобунив затоа што претходно по грешка на недовршен коментар стиснав send и ме фати нервоза. :D

Lili Mitrovic said...

Preubava si i da obleces bilo sto se ke stoi dobro na tebe!

***

Aleksandra said...

Dazzling as always! The right amount of glamour and youth spirit. Even more gorgeous in person :)

http://aleksandrinavezilka.wordpress.com/

Angela Dissected said...

And late as always :) Бакнежи!

Илина said...

Ангела, прекрасна.
Се што имав да ти кажам, ти кажав во претходниот мој коментар.
Тука само ќе кажам дека со согласувам со Александра за тоа дека си dazzling as always.
Чантата ми се допаѓа премногу, highlight на комбинацијава ми е.

Поздрав. :*


http://darkbloomv.wordpress.com

Angela Dissected said...

Благодарам Илина :*

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Powered by Blogger.
Scroll To Top