Thursday, December 6, 2012

fashion blog meetup .

blouse: Mango, shirt: Caliope Men, pants: Sisley, boots: Bershka

As I feared, the boots season has arrived, and therefore my absolute wardrobe essentials from now till at least April will be these boots and my Timbs. Outfit variety, forgive me.

А сега, убавите вести. Конечно мојот сон поврзан со имањето моден блог во Македонија се оствари - пронајдов девојки со блогови на истата тема, се запознавме и се дружевме. Мојата благодарност оди кај Skopje Casual што се потрудија да не соберат на едно супер неделно кафе, и Блогираме.мк што од оваа пролет се залагаат за промовирањето на блогерството кај нас. Заклучивме дека мисијата им е прилично успешна, бидејќи додека седевме и раскажувавме за почетоците на нашите блогови и секојдневните инспирации, почувстував дека конечно сме една мала, но ептен симпатична заедница. Ви благодарам девојки!
Повеќе за другите блогерки тука и тука6 comments:

ej277 said...

imavme prekrasno druzenje-sakam pak:)

Izabela Nikolovska said...

prekrasno beshe!! SAKAM PAAAK :D

http://ilovefashionizabela.blogspot.com/

Marina H said...

Конечно можам да коментирам =)

Убаво изгледаш, ми се допаѓа идејата со кошулата.

Средба сакам и јас пак =)

http://maramasplace.blogspot.com/

Angela Dissected said...

Мило ми е дека можеш, баш мислев деновиве што бил проблемот. Сакам и јас :)

Angela Dissected said...

И јас :)

Angela Dissected said...

Многу ми е мило што се запознавме :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Powered by Blogger.
Scroll To Top