Sunday, November 11, 2012

On Film Boutique .blouse: Prendi, jeans: Mango, sneakers: Converse, necklace: Accessorize

А сега пофалбите!  
На мое огромно задоволство, конечно имавме настан во Скопје на тема мода, организиран од блогерки, и тоа прекрасните Skopje Casual. Нивниот Film Boutique се состоеше од проекција на филмови на тема мода, супер кул журче, појадок со Тифани (мафините беа лудило), и многу дружба.
Се надевам дека и во иднина ќе имаме многу вакви настани, и кежуал дружби меѓу нашата популација на модни блогерки, која конечно е во пораст, на што особено се радувам.
Може и неофицијални средби од типот кафе, коктели, ручек. Сите сакам да ги запознаам.6 comments:

Psycho Cat said...

Hehe, ogrlica je hit :D

Melissa said...

Cute look! So classic.

<3 Melissa
wildflwrchild.blogspot.com

Rose said...

Kombinacijata e super opushtena kako za kafe lanceto eptem mi se svigja :D

Angela Dissected said...

Благодарам :)

Angela Dissected said...

Thanks :)

Angela Dissected said...

Hvala :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Powered by Blogger.
Scroll To Top