Saturday, October 20, 2012

hometown tourist .

skirt: Bershka, blazer: Tally Weijl, blouse & bag: Mango, boots: Pull&Bear 

Како и во безброј други ситуации, тоа што највеќе сум го мрчела, на крај ми е особено мерачки да го направам. Ако можат Кинези да се сликаат на плоштад и ромчиња да се бањаат у фонтаната, можам и јас една туристичка слика да направам.
Благодарност до пилето што ме сликаше. 
6 comments:

Vezilka said...

Absolutely LOVE that skirt. And yes, this city is magical no matter how much ugly and monstrous stuff they keep on clogging it with :)

vanja said...

Баш си убава.

Sanja Velkovska said...

Препреубава суќна, а и ти комплет, секако :)

Marija Mihailova said...

Оваа комбинација ми влезе во очи, ми се допаѓа од глава до пети , а да и јас како турист од Штип во Скопје си имам една ваква фотка у галерија :P супер си поздрав :)

Marija Mihailova said...

Ова ми влезе во очи, супер си од глава до пети, а да и јас како турист од Штип во Скопје си имам една ваква фотка у галерија :P

Marina h said...

Здолништето е преубава боја. Убаво изгледаш! =)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Powered by Blogger.
Scroll To Top